خرید نهال پسته پیوندی شناسنامه دار جهاد کشاورزی+قیمت دی ماه 1401 | nahalfa


خرید نهال پسته پیوندی شناسنامه دار جهاد کشاورزی+قیمت دی ماه 1401 | nahalfa

بنابراین، خرید نهال پسته را باید در مناطق گرم و خشک همراه با زمستان‌های سرد، اما ترجیحاً در جاهایی که امکان آبیاری وجود دارد، انجام داد. قیمت نهال پسته پیوندی اکبری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند. نام دیگر نهال پسته فندقی نهال پسته اوحدی است، حالا شاید برای شما سوال باشد که برای چه اوحدی؟ شخصی به اسم مهدی اوحدی در سال 1320 تا 1330 این نوع نهال پسته را در یکی از مناطق رفسنجان به نام فتح آباد شناسایی کرده است.

  • باردهی این درختان پسته اقتصادی می باشد و در چهارمین و پنجمین سال باردهی ابتدایی خود را آغاز می نماید.
  • نهال پسته کله قوچی به دلیل درشت بودن مغز محبوبیت بسیار زیادی دارد.
  • هنگام کاشت نهال های پسته، فضای لازم را برای رشد گیاهان در نظر بگیرید.
  • در واقع پسته جزء درختانی است که به آب کمی نیاز دارد و به همین دلیل در مناطق بیابانی و گرمسیری دوام میآورد.
  • نهالستانی که نهال‌های اصیل و شناسنامه دار به مشتریان عرضه کند.

برای کاشت نهال پسته باید در کنار هر درخت نر 9 درخت ماده بکارید. البته می‌توانید از نرهای کمتری نیز استفاده کنید، در واقع برای هر 15 درخت ماده یک درخت نر کافی است، با این حال برای کاشت مناسب‌تر و همچنین تضمین باردهی بهتر است که تعداد نر بیشتری در باغ خود داشته باشید. توصیه می‌کنیم برای آشنایی و کاشت صحیح نحوه کاشت و اصول اولیه آن را مطالعه کرده و اطلاعات کاملی در این زمینه بدست بیاورید. اولین مرحله در احداث باغ پسته کاست نهال پسته‌ می‌باشد، کاشت نهال پسته تنها منحصر به خرید نهال و انتقال آن به زمین مورد نظر نیست بلکه کاشت اصولی و علمی شامل انجام یکسری مراحل قبل از کاشت تا زمان کاشت‌ می‌باشد، نظیر آماده سازی زمین، حفر گودال و غیره که در ادامه به تفصیل در رابطه با جزئیات مراحل کاشت صحبت خواهیم کرد. جهت خرید نهال پسته باید به این موضوع دقت کنید که هر درخت ماده نیاز به درخت نر نیز دارد تا گرده افشانی در فصل بهار به خوبی انجام شود و میوه‌ها به بار نشینند. لذا این درخت به صورت تکی کاشته نمی‌شود چرا که باروری مطلوبی نخواهد داشت.

عمر مفید نهال پسته پیوندی اکبری:

این رقم که ارزش تجاری زیادی داشته و بازار خوبی دارد، دارای ظاهری فندقی درشت است که شباهتی به پسته فندقی نیز دارد، ولی از آن درشت ‌تر است. 1.وزن و اندازه میوه پسته و مقدار باردهی در هکتار به نحوه ابیاری و رسیدگی با غدار بستگی دارد. توجه داشته باشید افراط در ابیاری یا ابیاری در زمان نادرست باعث ترک پوست سبز شده و زود خندانی پسته را باعث می‌شود. به گفته محققان شرکت تولید و اصلاح نهال رویال آبیاری به اندازه کافی در اواخر بهار بخصوص تیر ماه بیشترین اثر را در کیفیت مغز کاهش میزان پوکی مغز و حتی ابتلای مغز به آتوکسین را صفر می کند. این نظریه حاصل سال‌ها تحقیق و تجربه می‌باشد و باغدار عزیز با رعایت این مسائل باغی با تناژدهی بالا و سودمند خواهد داشت. از جمله عوامل تعیین کننده قیمت نهال پسته با توجه به ویژگی‌های اساسی آن رقم تعیین می‌شود و با توجه به اینکه نژاد ایرانی خارجی، پایه بلند یا کوتاه باشد، قیمت متغییر است.

فواید پیوند نهال پسته:

با توجه به اشعه های نور در محیط جدید کاشت، انتظار شب تنجشی از نهال می رود. در اواخر خردادماه رشد جنین پسته شروع شده و به عنوان درختی متوسط رس در اواسط شهریور قابل برداشت می باشد. کود دامی(حیوانی) را فصل پاییز به درختان خواهند داد و کود شیمیایی را در دو نوبت یکی در ماه اسفند و دیگری را در ماه خرداد با خاک مخلوط خواهند کرد. در زمستان درخت تان به خواب میرود و نیازی به آبیاری ندارد. پس از دی ماه به بعد نیازی به آبیاری ندارید و باید منتظر بهار باشید. بعد از قرار دادن نهال حتما آبیاری کنید تا منفذ های خالی مانده از آب پر شوند و اینگونه از پوسیدن ریشه ها جلوگیری کنید.

پسته‌هایی که زود گل می‌باشند نسبت به نهال‌های پسته دیر گل باردهی بالایی دارند چرا که زودتر به مرحله گلدهی می رسند. ویژگی نهال‌های پسته دیرگل این که زمان بیشتری احتیاج دارند که به بار بنشیند و با دیگر نهال‌های پسته زودگل حدود یک هفته باردهی متفاوتند. نهال پسته دیرگل نیاز سرمایی دارد که اگر این نیاز سرمایی برطرف نشود باردهی ان دچار مشکل می شود و دچار کاهش خرید نهال عملکرد می‌شود.