روف گاردن معنی در دیکشنری آبادیس | elitarchgroup


روف گاردن معنی در دیکشنری آبادیس | elitarchgroup

در این خصوص حتما باید با طراحان و کارشناسان مشورت نموده، تا ایشان بتوانند بهترین و کاربردی ترین فضا را در پشت بام ایجاد HSE کنند. این نوع روف گاردن به لایه خاک نسبتاً عمیق‌تری نیاز دارد(30 سانتی‌متر تا یک متر) که باعث می‌شود گونه‌های گیاهی متنوع‌تری را در خود جای دهد. به دلیل این نوع پوشش گیاهی، مسئولیت بیشتری برای نگهداری خاک و آب وجود دارد لذا به ساختار باثبات‌تری نیاز است. این پنت‌ هاوس توسط PULTAB‌‌‌‌‌ طراحی شده است و ظرافت بی‌انتها و توجه به جزئیات در این پنت هاوس مشهود است.

  • زیرا محوطه سازی در یک سطح خاص، تاثیراتی بر وزن ساختمان خواهد گذاشت.
  • در واقع ایزولاسیون عایق مناسبی است که از عبور آب به فضایی که زیر روف گاردن قرار می‌گیرد به خوبی جلوگیری می‌کند.
  • به همین علت کارشناسان مجرب تیم طراحی چوپکس قبل از اجرای باغبام، تمامی مسائل مورد نیاز که در هزینه اجرا تاثیری مستقیم دارد را بررسی خواهند کرد.
  • امروزه فضای سبز ، باغ ها ، جنگل ها به آسمان خراش ها و شهرک های مصنوعی تبدیل شده اند.
  • امروزه با پیشرفت علم می توان بر روی بام خانه ها و ساختمان های بلند یک باغ زیبا با انواع گیاهان ایجاد کرد.

برای این که بتوانید روف گاردن ارزان را اجرا کنید، باید عناصر کمتری در سطح بام بکار ببرید. استفاده هوشمندانه از المان‌های اصلی به شما کمک می‌کند تا با هزینه کم و قیمتی مناسب بتوانید بام سبز مختص خود را داشته باشید. در ساختمان های دارای روف گاردن توجه به استانداردهای تعریف شده در طراحی، انتخاب مصالح و اجرای بام سبز ضروری بوده و در بازدهی بیشتر آن تأثیر مثبتی می گذارند.

آلاچیق و نحوه محاسبه قیمت آن |طراحی و اجرای آلاچیق در روف گاردن و محوطه

پس برای اینکه بتوانیم یک روفگاردن کامل داشته باشیم باید فضای های متعددی برای نشیمن داشته باشیم. منظور از همیشه سبز گیاهان چهار فصل است که در چهار فصل سال بام شما را سبز نگه دارد. نورپردازی درست میتونه نمای شب رو جذاب تر کنه و استفاده از مبلمان مینیمال و مخصوص فضای بیرون از خونه و یا تاب های ریلکسی محیط رو دلچسب تر میکند. میتونیم برای جذاب شدن روف گاردن از دیواره های شیشه ای استفاده کنیم که دید وسیعتری بهمون میده اما اگه پایبند به حفظ حریم خصوصی هستین گزینه مناسبی براتون نمیتونه باشه.

سیستم مدولار یا جعبه گیاه (planter box)

فراهم آوردن بستر مناسب از خاک حاصلخیز، گونه های گیاهی متنوع با توجه به شرایط و اقلیم آب و هوایی منطقه کاشت، باغ بام محیطی مفرح و زیبا در ارتفاع با مناظری جالب برای شما فراهم می‌کند. این سبک بر خلاف سایر سبک های موجود که مساحتی پیوسته را اشغال کرده بودند در این نوع سبک شاهد این هستیم که فضای سبز یک مساحت ناپیوسته را به خود اختصاص داده است به طوری که گیاهان همراه گلدان هایشان در فضای پشت بام قرار می گیرند . این سبک مناسب ساختمان های جدید و متعارفی است که بیشتر در کلان شهر ها ساخته می شوند . بعد از انجام مراحل فوق وارد مرحله ی لنداسکیپ می شویم که در این مرحله لازم است تا فضای سبز ایجاد گردد و بعد از آن المان هایی مثل آلاچیق ، باربیکیو و آبنما کار گذاشته شوند . برای انجام مراحل ایزولاسیون و زهکشی حتماَ از افراد مجرب کمک بگیرید زیرا افراد متخصص می دانند که از چه نوع مصالحی استفاده نمایند که مناسب محیط روف گاردن باشد . یکی از جنبه های چشمگیر روف گاردن تأثیر آن بر گرمای یک منطقه شهری است.