سئو چیست؟ به زبان ساده همه چیز را در مورد seo یاد بگیرید!-جان مولر


تا اینجا چندین بار در مورد این موضوع صحبت کردیم که گوگل اولین موتور جستجویی بود که لینک‌ها را نیز جزو فاکتورهای رتبه‌بندی به حساب آورد. بسیاری از کلمات کلیدی طولانی، سوال و مشکل کاربران است و بهتر است برای آن‌ها صفحات کاربردی در سایت ایجاد شود. البته به نظر من نیاز است در یک وب‌سایت هم روی کلمات کلیدی کوتاه کار شود و هم روی کلمات کلیدی طولانی. بعد از الگوریتم هامینگ‌برد، بخشی از سئوکاران تصمیم گرفتند دیگر روی کلمات کلیدی طولانی کار نکنند. دلیلشان هم این است که وقتی روی کلمات کلیدی کوتاه کار کنید و رتبه بگیرید گوگل به صفحه شما در کیوردهای لانگ‌تیل هم رتبه می‌دهد. اما به عقیده بعضی از متخصصین؛ کلمات کلیدی دم بلند، عباراتی هستند که حجم جستجوی پایینی دارند و در مورد یک موضوع دقیق هستند.

یوتیوب که در سالهای گذشته و بیشتر با کسب در آمد خوب آن مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است امروزه تبدیل به یک آموزشگاه فوق العاده قوی اینترنتی و آنلاین شده است. این سایت که به صورت محتوای تصویری کار می کند و انتشار ویدئو در آن کاملا رایگان می باشد در سالهای گذشته بیشتر از بیش محبوب شده است و بسیاری از دانش آموزان به استفاده از این سایت علاقمند شده اند. همچنین یکی از پیشنهادات سایت کدُ سئو برای آموزش سئو استفاده از سایت یوتیوب می باشد.

  • پس در زمان طراحی سایت این نکته را حتماً لحاظ کنید و سایتی طراحی کنید که ریسپانسیو باشد.
  • که در نهایت باعث می‌شود در میزان ارزشمندی محتواها یک رقابت ایجاد شود.
  • طبق این ساختار که برای بخش مقالات سایتمان مشخص کرده‌ایم؛ گوگل و کاربران متوجه می شوند هر صفحه‌ای که بعد از seo-blog قرار بگیرد یک صفحه با محتوای آموزشی (پست وبلاگی) است.
  • تیم ما بعد از ارائه مشاوره تخصصی به شما، به طور کاملاً دقیق نقشه راه رسیدن به سئوی وب سایت شما را برایتان ترسیم خواهد کرد و سعی می کند در کمترین زمان ممکن شما را به بهترین نتایج برساند.
  • Sitemap همچنین به موتور‌های جستجو می‌گوید که کدام صفحات در وبسایت شما مهم‌تر هستند.

در نتیجه اگر می خواهید یک شرکت سئو موفق را انتخاب کنید، حتما نمونه کارهای شرکت را بررسی نمایید. کاملا شفاف و واضح است و معمولا همه ی شرکت های سئو، نمونه کار های خود را در اختیار شما قرار میدهند. در نتیجه برای این که بی گدار به آب نزده باشید، در مرحله اول رزومه کاری شرکت مورد نظر را بررسی نمایید. بهترین شرکت های سئو با وب سایت شما طوری رفتار می کنند که گویی متعلق به خودشان است. این بدان معناست که آنها در تلاش برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه از طریق سئو سایت شما هستند.

به طور کلی بسته به میزان فعالیت خودتان و رقبا ممکن است نتایج سئو را ظرف مدت 4 تا 6 ماه مشاهده کنید. بدیهی است که نتایج سئو با گذشت زمان رشد می کند، بنابراین ترافیک سایت شما 6 ماه بعد از بهینه سازی و سئو معمولاً کمتر از ترافیکی است که 12 ماه بعد از استفاده از سئو تجربه می کنید. در الگوریتم قدیمی، گوگل سعی می‌کرد صفحه‌ای را رتبه‌بندی کند که حاوی تمام کلمات موجود در یک عبارت جستجو است، تا یک تطابق کلمه به کلمه بین عبارت جستجو و صفحه وب انجام دهد. این الگوریتم در واقع یک ماشین یادگیری با سیستم هوش مصنوعی است. یعنی از رفتار کاربران با نتایج جستجو نکاتی را یاد می‌گیرد و در ارائه بهتر نتایج جستجو آن را به کار می‌گیرد. وقتی با سیستم معناگرایی آشنا باشد می‌تواند متون را طوری بهینه کند که موتورهای جستجو اصطلاحات و مفاهیم صفحات شما را بهتر درک کنند و رتبه بهتری کسب کنید.

سئو کلاه سفید:

از این‌ رو سئو مناسب راه میانبری برای شما خواهد بود تا بتوانید با قرار گرفتن در صفحات اولیه نتایج، بیشترین بازدید را به دست آورید. همچنین از آنجایی که نتایج موتورهای جستجو دقیقا همان چیزی است که کاربران جستجو کرده اند، امکان تبدیل آن‌ها به مشتری بسیار زیاد خواهد بود. سئوکاران و مدیران سایت‌ها باید از این اصول پیروی کنند تا بتوانند جایگاه سایت‌های خود را در نتایج جستجوگرها بهبود بخشند.

آموزش طراحی سایت

به عبارت دیگر، برنامه ریزی کلمه کلیدی، استراتژی محتوا و انتخاب رسانه برای لینک سازی باید بر جایگاه، محصولات و مشتریان شما متمرکز باشد. گذشته از کلمات کلیدی مورد استفاده در محتوا، در یک صفحه وب چندین عنصر “کلمه کلیدی-آگنوستیک” وجود دارد که می توانند در بهینه سازی سئوی یک صفحه تأثیر گذار باشند. همچنین سئوی مناسب به کاربران کمک می کند تا به سرعت و به وضوح درک کنند که محتوای یک صفحه راجع به چیست و آیا به موضوع مورد جستجوی آنها می پردازد یا خیر.

۵- ساختار اطلاعاتی وبسایت و لینک‌های داخلی در سئو

وظیفه ی آنان پاسخ به نیاز کاربران است، تا از بین هزاران سایت بتواند سایت مورد نیاز آنان را با توجه به رتبه بندی بطور دقیق پیدا کرده و به کاربر نشان دهد. مجموعه ای از تاکتیک های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه را سئو کلاه خاکستری می گویند. سئو کلاه خاکستری ریسک بیشتری از سئو کلاه سفید دارد زیرا کمی از قوانین موتورهای جستجو برای کسب رتبه بهتر را زیرپا می گذارد.