فیلمنامه نویسان، نویسندگان و روزنامه نگاران به تهدید هوش مصنوعی پاسخ می دهندتوسعه سریع هوش مصنوعی چالش‌های جدیدی را برای نویسندگان از همه نوع، فیلمنامه‌نویسان پیشرو، نویسندگان و رو،مه‌نگاران برای پاسخ به تهدید هوش مصنوعی ایجاد می‌کند.

اگرچه ابزارهای مولد هوش مصنوعی در حال حاضر به اندازه کافی پیشرفته نیستند که به طور کامل جایگزین انسان شوند، استفاده غیرقانونی از آنها این پتانسیل را دارد که بر معیشت نویسندگان تأثیر منفی بگذارد.

اعتصاب نویسندگان هالیوود به دلیل محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) با استودیوهای هالیوود بر سر استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا درگیر نبرد شدیدی بوده است.

نویسندگان احساس می ،د که از سود استودیوها سود نمی برند و هوش مصنوعی مستقیماً غرامت و شرایط کاری آنها را تهدید می کرد.

WGA استدلال کرد که هوش مصنوعی نباید برای بازنویسی یا تولید مطالب ادبی بدون پرداخت غرامت به نویسندگان انس، استفاده شود. آنها خواستار قو،نی برای محافظت از معیشت نویسندگان بودند زیرا هوش مصنوعی پیشرفته تر می شود.

با این حال، استودیوها در برابر این خواسته‌ها مقاومت کرده‌اند و تنها پیشنهاد می‌کنند تا در مورد تغییرات فناوری از طریق جلسات سالانه بحث کنند.

مدیران اجرایی ظاهر شد راضی به اجازه دادن به اعتصاب که در ماه مه آغاز شد تا زم، که اعضای اتحادیه دیگر نتوانند صورتحساب خود را پرداخت کنند ادامه یابد.

WGGB توصیه هایی را برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی ارائه می کند

انجمن نویسندگان بریت،ای کبیر نظرسنجی را انجام داد که در آن 65 درصد از پاسخ دهندگان گفتند افزایش استفاده از هوش مصنوعی درآمدشان را کاهش می دهد و 61 درصد نگران جایگزینی آنها بودند.

در پاسخ، اتحادیه منتشر کرد توصیه ها برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی شرکت‌های هوش مصنوعی علاوه بر استفاده از آثار نویسنده با مجوز صریح، باید گزارش‌های آموزشی شفاف را حفظ کنند، محتوای هوش مصنوعی، نویسندگان اعتبار را بر،ب‌گذاری کنند و مقررات مستقل هوش مصنوعی را ایجاد کنند.

انجمن استدلال می‌کند که در حالی که هوش مصنوعی هنوز به اندازه کافی پیچیده نیست که بتواند با خلاقیت انسان مطابقت داشته باشد، اما همچنان خطراتی مانند کاهش فرصت‌ها و دستمزد منصفانه را به همراه دارد که باید از طریق مقررات جدید مورد توجه قرار گیرد.

WGGB همچنین اشاره کرد مطالعه از OpenAI که نویسندگان در هنگام پیشرفت فناوری هوش مصنوعی در مقایسه با سایر مسیرهای شغلی با بیشترین خطر روبرو هستند.

نویسندگان پرفروش نامه سر،ه را برای شرکت های هوش مصنوعی ارسال می کنند

انجمن نویسندگان همچنین نگر،‌هایی را درباره آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT بر روی کتاب‌ها بدون اجازه یا جبران خسارت مطرح کرده است.

به ،وان نویسندگان، ما می د،م که کار ما تأثیر عمیقی بر توسعه مدل های هوش مصنوعی داشته است. ما از رهبران هوش مصنوعی می خواهیم که استفاده از آثار ما را بدون رضایت، غرامت یا اعتبار ما متوقف کنند.

لطفا در امضای نامه سر،ه ما به ما بپیوندید. pic.twitter.com/EigVsGRafn

– انجمن نویسندگان (@Aut،rsGuild) 14 جولای 2023

بیش از 9000 نویسنده – از جمله نویسندگان پرفروشی مانند دن براون، جیمز پترسون، ماگارت اتوود، سوزان کالینز و مایکل چابون – امضاء شده نامه ای سر،ه به شرکت های هوش مصنوعی در مورد جبران منصفانه نویسندگان به خاطر مشارکت آنها در داده های آموزشی هوش مصنوعی.

در حرف، انجمن استدلال کرد که ،وجی هوش مصنوعی آموزش داده شده بر روی آثار دارای حق چاپ مشتق شده است و به نویسندگان باید حق امتیاز پرداخت شود.

ما می‌د،م که بسیاری از کتاب‌هایی که برای توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شوند، از وب‌سایت‌های دزدی دریایی بدنام سرچشمه گرفته‌اند. نه تنها تصمیم اخیر دادگاه عالی در وارهول علیه گلداسمیت روشن می کند که تجاری بودن بالای استفاده شما مخالف استفاده منصفانه است، بلکه هیچ دادگاهی کپی ، آثار غیرقانونی را به ،وان استفاده منصفانه توجیه نمی کند.

ترس عمده این است که کتاب‌های ارزان‌قیمت تولید شده با هوش مصنوعی ممکن است بازار را هجوم بیاورند و ،ب درآمد را برای نویسندگان انس، دشوار کند.

معرفی هوش مصنوعی تهدید می‌کند که مقیاس را برای نویسندگان – به‌ویژه نویسندگان جوان و صداهای جوامعی که کمتر از آنها نمایندگی می‌کنند – دشوارتر، اگر نگوییم غیرممکن، دشوارتر می‌کند.

نگر، خبرنگاران از دستیاران هوش مصنوعی

بالا،ه گوگل تن به تن سازمان‌های خبری مانند نیویورک تایمز و ابزارهای هوش مصنوعی واشنگتن پست برای کمک به تهیه پیش‌نویس داستان‌های خبری.

در حالی که به طور بالقوه باعث صرفه جویی در وقت خبرنگاران می شود، باعث ناراحتی در مورد تضعیف هنر رو،مه نگاری با کیفیت شد.

همچنین نگر، هایی وجود داشت که هوش مصنوعی در صورت عدم ویرایش دقیق اطلاعات نادرست را منتشر کند. گروه‌های خبری می‌خواستند کاربردها را مسئولانه بررسی کنند، اما تنش‌هایی در مورد حفاظت از یکپارچگی گزارش وجود داشت.

گوگل بی،ه‌ای رسمی برای رسیدگی به نگر،‌های رو،مه‌نگاران در مورد فناوری هوش مصنوعی پیشنهادی آنها ارائه کرد.

این بی،ه با شور و شوق مواجه نشد.

بسیار من، برای comms برای ایجاد ابزاری برای جایگزینی نویسندگان با هوش مصنوعی در طول اعتصاب SAG-AFTRA #WGAStrong

وقتی برای اظهار نظر رسیدیم، @GoogleAI comms پاسخ داد که آنها بیش از حد در ک، یوگای افراد مشهور مشغول هستند

– ellafannn (@pwais) 20 ژوئیه 2023

پتانسیل هوش مصنوعی برای اختلال

ظهور هوش مصنوعی سؤالات پیچیده ای را در مورد چگونگی ایجاد تعادل بین نوآوری و اخلاق مطرح می کند.

در حالی که پیشرفت‌ها نوید تغییر صنایع را می‌دهد، نگر،‌ها در مورد جبران عادلانه و شیوه‌های آموزشی همچنان وجود دارد.

با در خطر بودن معیشت، نویسندگان صنایع مختلف ممکن است با مشکلاتی در سازگاری مواجه شوند – حتی آنهایی که تحولات سریع و پیشرفت‌های هوش مصنوعی را نشان می‌دهند.

این بر عهده ذینفعان در همه طرف است که راه مش،ی را پیش ببرند. اگر ارزش‌های انس، برابری و انتساب جزء لاینفک تکامل هوش مصنوعی باقی بماند، فرصت‌هایی برای ارتقای جامعه وجود دارد.

با پیوستن به نیروها، درک دیدگاه های مختلف و کاهش خطرات، جامعه نویسندگان امیدوارند که نقش اصلی خود را حفظ کنند و در عین حال مسئولانه آینده را شکل دهند.


تصویر ویژه: KieferPix/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/writers-respond-to-threat-of-ai/492241/