نقشه سایت و تاثیر آن روی سئو + آموزش ایجاد سایت در وردپرس-جان مولر


چراکه گوگل به طور کلی duplicate content را به عنوان یک فاکتور منفی می شناسد؛ حال شما با معرفی نقشه سایت به گوگل، دقیقا کاری را انجام می دهید که به ضرر شما خواهد بود. در این مقاله آموزش سئو به بررسی کامل نقشه سایت و مسائل مربوط به آن می پردازیم. با ثبت نقشه سایت XML، شما به گوگل اعلام می‌کنید چه تعداد صفحه، نویسنده و دسته در سایت خود دارید. با این کار در واقع راه را برای ایندکس موتورهای جستجو هموارتر کردید و آن‌ها را از تغییرات یا به‌روزرسانی‌ها مطلع ساختید.

  • به طور معمول، گوگل ممکن است تصمیم بگیرد از محتوای تکراری، صفحات بدون محتوا یا محتوای بسیار کم و صفحاتی که توسط فایل robots.txt یا متا تگ های وب سایت شما مستثنی است، بگذرد.
  • از داشبورد حساب خود، باید از ستون سمت چپ روی نقشه سایت کلیک کنید.
  • این روش برای کاربرانی که نمی خواهند از ویژگی سایت مپ یواست سئو استفاده کنند، توصیه می شود.

در صورتی که هنوز گوگل سرچ کنسول را نصب نکرده‌اید به مقاله گوگل سرچ کنسول در وبلاگ نردبان سر بزنید. نقشه سایت یا سایت مپ یک فایل با پسوند XML است که تمام محتواهای مهم روی یک سایت را فهرست می‌کند و نحوه ارتباط صفحات مختلف را نمایش می‌دهد. هر صفحه یا فایلی که می‌خواهید در گوگل نمایش داده شود باید در این نقشه سایت قرار داده شود. به عنوان صاحب یک سایت، مطلوب شما این است که گوگل همه صفحات شما را ببیند و فهرست کند. اما گاهی برخی صفحات هیچ‌گونه لینک داخلی ندارند و این مساله منجر به دشوار شدن پیدا کردن صفحات برای ربات خزنده گوگل می‌شود.

نقشه سایت HTML

در اوایل دهه 2000، وب سایت های دولتی لینکی با عنوان “نقشه سایت” در صفحات اصلی خود داشتند. در این مقاله، توضیح خواهیم داد که نقشه سایت XML چیست و چگونه می توان به راحتی نقشه سایت یا سایت مپ را در وردپرس ایجاد کرد. جاب تیم یک پلتفرم خلاقانه جهت برند سازی شخصی و کسب درآمد از طریق تولید محتوای تخصصی و با کیفیت است.

خدمات seo

تنظیمات پیش فرض برای اکثر محیط های میزبانی وردپرس کاربرد دارد. روش های مختلفی برای ایجاد نقشه سایت XML در وردپرس وجود دارد. ما برای ایجاد نقشه سایت XML در وردپرس دو روش محبوب را به شما نشان خواهیم داد و شما می توانید یکی از روش های مناسب برای وب سایت تان انتخاب کنید.

گزارشات گوگل سرچ کنسول را در بخش Sitemap آنالیز کنید

پس اگر می‌خواهید آموزش ساخت نقشه سایت در وردپرس و معرفی سایت به گوگل را یاد بگیرید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب نحوه ساخت نقشه سایت با Yoast SEO در وردپرس آموزش داده می‌شود. سایت مپ یا نقشه سایت یک فایل متنی xml است و به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می‌کند تا به راحتی محتوا و صفحات سایت شما را شناسایی و سریع‌تر ایندکس نمایند و این کار تاثیر بالایی در سئو وب سایت شما دارد. در واقع نقشه سایت لیستی از کل مطالب وب سایت شما را با فرمتی که برای موتورهای جستجو قابل خواندن باشد، در اختیار آنها قرار می‌دهد. سایت مپ یا فایل sitemap.xml، لیستی از کلیه صفحات و محتواهایی است که در سایت وجود دارند.