چگونه به سرعت تغییرات در وردپرس را با ویرایش های ارسالی لغو کنیم » رتبه ریاضیآیا به طور تصادفی یک بخش کامل را از وبلاگ خود حذف کرده اید؟ یا قبل از اتمام پست خود را منتشر کرده اید؟

آزمون و خطا بخشی عادی از هر فرآیند خلاقانه است. همین امر در مورد نوشتن پست های آنلاین نیز صدق می کند. یا وضعیت بدتری را تصور کنید: مشکلی پیش می‌آید، و فکر می‌کنید آنچه تاکنون نوشته‌اید برای همیشه از دست رفته است و ممکن است در نهایت ترافیک موتورهای جستجو را از دست بدهید.

آیا می دانستید که می تو،د تغییرات در وردپرس را لغو کنید و به نسخه قبلی یک پست برگردید؟

خوشبختانه، برای ،، که از وردپرس استفاده می کنند، همیشه وجود دارد گزینه بازگشت به نسخه قبلی پست های شما، صرف نظر از اینکه از رایگان استفاده می کنید یا تم های برتر وردپرس.

وردپرس دارای یک ویژگی ویرایش پست است که به طور خودکار کپی های هر ویرایشی را که در یک پست یا صفحه انجام می دهید ذخیره می کند. اگر به طور تصادفی محتوا را حذف کردید یا می خواهید تغییرات در وردپرس را لغو کنید، می تو،د از یک ویرایش برای بازیابی محتوا استفاده کنید.

در این پست، نحوه استفاده از قابلیت ویرایش پست برای لغو تغییرات در پست ها و صفحات وردپرس را نشان خواهیم داد.

1 بازبینی پست چیست؟

وردپرس شامل یک قابلیت ذخیره خودکار که به شما امکان می دهد به عقب برگردید و یک پست را ویرایش کنید. در ویرایشگر گوتنبرگ، هر 10 ث،ه، هر چیزی که در پست خود مشارکت می کنید به طور خودکار ذخیره می شود.

قابلیت ذخیره خودکار

علاوه بر انجام این بازبینی موقت، نسخه قدیمی‌تر پست شما را با نسخه جدید جایگزین می‌کند. شما به راحتی می تو،د به عقب برگردید و پست خود را به هر نسخه قبلی که ذخیره شده است بازیابی کنید.

حالا ممکن است فکر کنید، آیا ویرایش فعلی من را حذف می کند؟

خیر، نسخه فعلی شما را حذف نمی کند. ذخیره خودکار قدیمی با نسخه های جدید ذخیره شده خودکار جایگزین می شود. هر زمان که کاربر روی دکمه ذخیره، به‌روزرس، یا انتشار کلیک کند، یک نسخه جدید در پایگاه داده شما ذخیره می‌شود.

2 چرا باید از ویرایش های پست استفاده کنید؟

اگر می خواهید دید پرنده ای از چگونگی تکامل پست خود داشته باشید، این گزینه عالی است. می تو،د بین ویرایش های زیادی حرکت کنید، توسعه خود را دنبال کنید، گزینه های خود را در نظر بگیرید و نسخه ای از پست خود را انتخاب کنید که به نظر شما بهترین از همه است.

اگر وب سایت وردپرس شما دارای چندین نویسنده باشد، این قابلیت مفید است. ویرایش های پست به ویراستاران این امکان را می دهد که تیم ها را برای کار همزمان روی یک داستان یا مقاله هماهنگ کنند. ممکن است متوجه شوید که چه ،ی یک مقاله را ویرایش کرده است، چه تغییراتی ایجاد کرده است و غیره.

به این ترتیب، ویرایشگر می تواند دقیقاً ببیند که چه تغییراتی در نسخه نویسنده انجام شده است. احتمال دیدن تصویر بزرگتر می تواند به طور گسترده به کیفیت کلی محتوای شما کمک کند.

در اینجا چند دلیل دیگر برای استفاده از ویرایش های پست وجود دارد:

  1. این یک سیستم پشتیبان گیری کوچک در وردپرس است. آیا از تمام تغییرات ایجاد شده از آ،ین باری که یک پست را تغییر داده اید مطمئن نیستید؟ می تو،د به راحتی تاریخچه ویرایش را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی تغییر کرده است.
  2. اصلاحات در وردپرس همچنین می تواند شما را از یک ویرایشگر ،یف نجات دهد. اگر ،ی وارد شود و یک پست را ویرایش کند و آن را وحشتناک کند چه؟ شما به راحتی می تو،د وارد شوید و آن به روز رس، را با سیستم بازنگری پست بازگرد،د.
  3. همچنین می تواند ابزاری عالی برای بررسی سبک نوشتاری شما باشد. تصحیح چیزی نیست که همه ما وقت انجام آن را داریم. اصلاحات در وردپرس انجام یک مقایسه جانبی را آسان می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام ویرایش هایی که می خواهید انجام دهید واقعاً در جای خود هستند.

3 نحوه استفاده از ویرایش های پست برای لغو تغییرات در وردپرس

به ،وان مثال، بگذارید بگوییم شما یک پست نوشته اید. این یک پست خیره کننده بود، اما شما تصمیم گرفتید بخش بزرگی از پست را حذف کنید زیرا نیازی به آن نیست. چند روز بعد، شما دوباره این نسخه ویرایش شده را مشاهده می کنید و از آن راضی نیستید. چگونه می توان تغییرات در وردپرس را لغو کرد؟

این دقیقاً همان چیزی است که بخش بعدی ما در مورد آن است! بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، اجازه دهید تغییرات در وردپرس را لغو کنیم.

3.1 رابط ویرایش ها را باز کنید

برای لغو تغییرات در وردپرس، به صفحه ویرایش پست/صفحه خود بروید. وردپرس تعداد بازبینی ها را نمایش می دهد مقاله پانل. سپس می تو،د با کلیک بر روی صفحه بازبینی های پست دسترسی پیدا کنید تجدید نظر ویرایش کنید ارتباط دادن.

لغو تغییرات در وردپرس با استفاده از Revisions

3.2 گزینه Revision to Restore را انتخاب کنید

نوار لغزنده در بالای رابط ویرایش‌ها به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید که کدام نسخه از پست را مشاهده کنید. کشیدن دکمه روی نوار پیمایش شما را به نسخه‌های قبلی ارسال می‌کند.

رابط تجدید نظر

در زیر نوار لغزنده، دو ستون را در صفحه بازبینی مشاهده خواهید کرد. سمت چپ نسخه قبلی پست شما است و سمت راست آ،ین ویرایش پست شما است.

محتوای جدید اضافه شده در برجسته شده است سبز، در حالی که ،مت حذف شده است قرمز/صورتی همچنین می تو،د مشاهده کنید که چه ،ی تغییرات را ایجاد کرده و چه زم، تغییرات ایجاد شده است.

تغییرات در ویرایش ها

پیکربندی پیش‌فرض ویرایشگر وردپرس به‌طور متوالی ویرایش‌ها را نمایش می‌دهد.

کلیک هر دو نسخه را مقایسه کنید و از ابزار لغزنده استفاده کنید تا ویرایش های بیشتری را که می خواهید به ترتیب غیر متوالی مقایسه کنید، انتخاب کنید. با انجام این کار، نوار لغزنده ت،یم می شود و می تو،د از ابزار لغزنده برای مقایسه تفاوت بین دو نسخه استفاده کنید.

دو نسخه را مقایسه کنید

3.3 Revisions را بازیابی کنید

نوار لغزنده را به موقعیت دلخواه بکشید و انتخاب کنید این نسخه را بازیابی کنید دکمه برای بازگرداندن به نسخه قبلی. همچنین ممکن است بگوید این ذخیره خودکار را بازیابی کنیدبسته به اینکه به یک ویرایش یا ذخیره خودکار نگاه می کنید.

سپس وردپرس محتوای فعلی را با محتوای ویرایش شده به طور کامل بازیابی می کند.

بازیابی ویرایش ها

با این حال، شما می تو،د یک نسخه را کپی کنید تجدید نظرها مطابق تصویر زیر، آن را به صورت دستی در صفحه قرار دهید. برای مثال، اگر یک پاراگراف را پاک کرده باشید و بخواهید آن را برگرد،د، اما نمی‌خواهید همه چیزهای دیگری را که بعداً ارائه کرده‌اید حذف کنید، مفید است.

نسخه های کپی پیست

و یکنوع بازی شبیه لوتو! به این ترتیب تغییرات در وردپرس را خنثی می کنید!

4 محدودیت ها و حذف ویرایش های پست وردپرس

در حالی که ویرایش‌های وردپرس مطمئناً یک ویژگی مفید در رابطه با نحوه خنثی ، تغییرات در وردپرس است، این واقعیت که وردپرس تعداد بی‌نهایت ویرایش را ذخیره می‌کند (به‌طور پیش‌فرض) به این م،ی است که ویرایش‌ها می‌توانند پایگاه داده شما را تحت تأثیر قرار دهند زیرا هر ویرایش یک ردیف جدید به پایگاه داده اضافه می‌کند. سایت وردپرس شما

با در نظر گرفتن این موضوع، نحوه محدود ، ویرایش های پست وردپرس و غیرفعال ، آن را در صورت عدم ضروری توضیح خواهیم داد.

4.1 محدود ، بازبینی ها

برای محدود ، ویرایش‌ها، باید یک قطعه کد را در ،مت ویرایش کنید wp-config.php فایل. برای دسترسی به فایل از یک FTP مشتری مانند FileZilla یا cPanel حساب میزب، شما. شما می تو،د فایل را در public_html پوشه

به فایل wp-config.php بروید

در مرحله بعد، فایل wp-config.php خود را باز کنید و قطعه کد زیر را برای محدود ، ویرایش های پست اضافه کنید. عدد حدا،ر بازبینی های ذخیره شده برای هر پست را مشخص می کند. می‌تو،د شماره را با تعداد بازبینی‌هایی که می‌خواهید برای هر پست نگه دارید تغییر دهید. به ،وان مثال، اجازه دهید آنها را به سه مورد محدود کنیم.

define(‘WP_POST_REVISIONS’, 3);

هنگامی که کد را اضافه کردید، روی آن کلیک کنید صرفه جویی را فشار دهید تا تغییراتی که ایجاد کرده اید را ذخیره کنید.

برای محدود ، ویرایش ها کد اضافه کنید

4.2 غیرفعال ، Revisions

همچنین می‌تو،د ویرایش‌های پست قدیمی را غیرفعال کنید. برای غیرفعال ، دستی ویرایش‌ها، خود را باز کنید wp-config.php و به دنبال خط کد زیر بگردید: /* همین، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک */

غیرفعال ، ویرایش ها

قبل از خط بالا، خط کد زیر را اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید.

define(‘WP_POST_REVISIONS’, false);

برای فعال ، مجدد ویرایش ها، باید کلمه false را با true جایگزین کنید.

5 سوالات متداول

چرا باید ویرایش ها را حذف کنید؟

بسیاری از بازبینی ها ممکن است وب سایت شما را کند کرده و کیفیت آن را کاهش دهد. ویرایش ها فضایی را در پایگاه داده شما اشغال می کنند. این به ویژه برای سایت های بزرگ با صدها تغییر صادق است.

در صورت عدم نمایش نسخه ها چه باید کرد؟

به منظور صرفه جویی در فضای سرور، برخی از ارائه دهندگان وب، ویرایش ها را غیرفعال می کنند. در چنین سناریویی، همانطور که در پست توضیح داده شد، باید یک خط کد به فایل wp-config.php اضافه کنید.

آیا امکان “لغو واگرد” وجود دارد؟

اگر تصمیم گرفتید پس از بازیابی نسخه قبلی محتوای خود، نظر خود را تغییر دهید، نگران نباشید. بازیابی همیشه با بازگشت به همان رابط ویرایش‌ها یک گزینه است. وردپرس هنگام استفاده از ویرایش های دیگر را حذف نمی کند این نسخه را بازیابی کنید گزینه. صرفاً با استفاده از محتوایی که بازیابی کرده‌اید، یک ویرایش جدید ایجاد می‌کند.

6 نتیجه

مرتکب اشتباهی که باید جبران شود، مشکل رایجی است. خوشبختانه، قابلیت ویرایش و ذخیره خودکار وردپرس، لغو تغییرات در وردپرس را بسیار آسان می کند.

استفاده از بازبینی‌های پست می‌تواند به شما در طول فرآیند پس از ایجاد کمک زیادی کند. بازگشت به هر نسخه پست ذخیره شده به شما امکان می دهد خلاقیت خود را کشف کنید و محتوای خود را آزمایش کنید.

آیا تا به حال تمایل به لغو تغییرات در وردپرس داشتید؟ آیا از ویژگی پس از ویرایش برای سایت خود استفاده کرده اید؟ به ما اطلاع دهید توییت ، @rankmathseo.
منبع: https://rankmath.com/blog/undo-changes-in-wordpress/