چگونه مانند یک استاد SEO به یک وبلاگ فنی سوخت و مقیاس دهیدتیم و فرآیند مقیاس بندی وبلاگ های فنی
برانکو کرال
برانکو کرال
کارشناس سئو، مدیر محتوا و بنیانگذار
داده های انتخاب شده

ظهور وبلاگ‌های فناوری اصلاً تعجب‌آور نیست – مردم نه تنها می‌خواهند بدانند که برخی کارها چگونه انجام می‌شوند و آنها را در عمل امتحان کنند، بلکه تمایل شدیدی برای اصلاح رویکردهای استاندارد با رویکردهای مبتنی بر فناوری بیشتر دارند. با این حال، محتوای خوب باید به درستی طراحی و تبلیغ شود تا به مخاطبان بیشتری برسد. بنابراین نوشتن یک وبلاگ فناوری تنها به این نیست که چقدر در موقعیت اشغال شده خوب هستید. همچنین به این موضوع می‌پردازد که چگونه آن را مدیریت می‌کنید و آن را از نظر گوگل کار می‌کنید.

منتظر مکالمات و ابزارهای مهیج تر برای بهبود تکنیک های SEO خود باشید – برنامه های خود را با رویدادهای آنلاین ما ادغام کنید و آنها را در تقویم Google دنبال کنید:

به تقویم اضافه کنید

وبینار به صورت ویدئویی:

تماشا ،

بیایید به موضوع اصلی سفر امروز الهام گرفته از سئو برگردیم!

چگونه وبلاگ های فنی می توانند اقتدار و اعتماد ایجاد کنند؟

مقیاس بندی وبلاگ فنی خود با محتوای چند رسانه ای و اصلاح تیم خود با درک اینکه چرا باید بر این دردسر غلبه کنید شروع می شود. پاسخ بسیار ساده است، هدف نهایی حفظ نتایج عملکرد پایدار درازمدت و همانطور که من نیز متقاعد شده ام، دریافت ترافیک باکیفیت برای تغذیه عملیات درآمدی است. این امر برای سازماندهی سبک کار تیمی سالم‌تر و مولدتر ضروری است و به تیم بازاریابی اجازه می‌دهد تا روی وظایف تبلیغاتی خود با محتوای قوی و پس‌زمینه سئو تمرکز کند.

به طور کلی، مفهوم اعتماد و اقتدار برای وبلاگ‌های فنی، ال،ای عملکرد متفاوتی را با هم ،یب می‌کند – از شایستگی و تعهد تیم تا اطلاعات و ثبات و ارتباط با کیفیت. این بدان م،ی است که ساختار وب سایت شما باید کاملاً فکر شده باشد و خط عملکرد وعده داده شده را حفظ کند. به ،وان مثال، اگر ،وان پست با محتوای آن مطابقت نداشته باشد و توسط یک نویسنده نادان ایجاد شده باشد، این ماموریت ش،ت خواهد خورد. در اینجا برخی از جنبه های ضروری برای ایجاد اعتبار وبلاگ فنی شما وجود دارد:

 • محتوای شما باید جلب توجه کند و به طور هماهنگ با اه، جستجوی مخاطبان مطابقت داشته باشد. آنچه را که در سایت قول می دهید در مقالات و پست های آن به طور دقیق آشکار کنید.
 • عمق و وسعت وبلاگ شما نیز ضروری است. هیچ مشکل فنی نباید مست،م کار مداوم و مجدانه بخش توسعه شما باشد.
 • نکته دیگری که نباید از آن غافل شد، شفافیت کلی رویکرد شما است. همه چیز در مورد تکنیک های ساخت لینک کلاه سفید برای ایجاد پیوندهای متقابل و ایجاد یک مجموعه بک لینک پیشرفته تر و متنوع تر است.

اه، و نتایج

نگه داشتن محتوای خود در سطح همیشه در حال بهبود معمولاً هسته اصلی چیزی است که برای مقیاس بندی وبلاگ به آن نیاز دارید. به این ترتیب شما تبدیل‌های اولیه لمس طبیعی را دریافت می‌کنید و از راه طبیعی برای بازدیدکنندگان وب‌سایت برای تعامل طول،‌مدت بیشتری با دامنه، از جمله تبدیل‌های لمسی می، و تبدیل‌های آ،ین لمس، اطمینان حاصل می‌کنید.

جدای از اعمال نفوذ در تبدیل‌های شما، استفاده هوشمندانه از کانال‌های بازاریابی موجود، از جمله شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، و فروش، باید برای «پاسخ به سؤالی که یک نقطه درد را حل می‌کند» برای کاربران نهایی تلاش کند تا مقیاس‌بندی وبلاگ را ارگ،ک و کارآمد کند. عملکرد ثابت شما در تولید محتوا و برنامه ریزی و استراتژی سئو انتخابی شما اثر گلوله برفی خواهد داشت. به ،ه خود، شما یک پایه خیره کننده برای ایجاد اعتبار و اعتماد سایت خود در بین رقبا در SERP ها خواهید داشت.

خوشه ها و ستون های موضوعی

در حالی که موتورهای جستجو هوشمندتر و مجهزتر می شوند تا نیت کاربر را در پشت پرس و جوهای جستجوی خود تشخیص دهند، همیشه در مورد استراتژی های سئو انتخاب شده ی،ان نیست. ایجاد یک خوشه موضوعی تغییر خوبی در رویکرد شما خواهد بود تا در همان سمت با روندهای مدرن باقی بم،د و از رفتار همیشه در حال تغییر کاربر حدا،ر بهره را ببرید. به بیان ساده، این عبارت مشکل را حل می کند – شما تمرکز را از کلمات کلیدی به موضوعات تغییر می دهید.

در مورد خوشه‌های موضوعی، منظور ما یک ساختار پیوند داخلی استراتژیک است که در آن موضوع مرکزی بحث‌ها، بررسی‌ها و سایر انواع محتوا را متحد می‌کند. صفحه به اصطلاح ستون به شما امکان می دهد به خوشه موضوعی و از آن لینک دهید. برای درک بهتر، این قالب را به ،وان درخت شجره نامه سایت تصور کنید. وقتی صحبت از سئو به میان می‌آید، این رویکرد نوعی متنوع‌سازی محتوا است که به متخصصان کمک می‌کند استراتژی‌های سئو را ساده‌تر و در عین حال عاقلانه‌تر اجرا کنند. به ،وان مثال، خوشه های خاص بر روی کلمات کلیدی طول، تمرکز می کنند و جستجوی آنها را قابل مدیریت تر می کنند.

برای یافتن چنین موضوعاتی برای پیوندهای درونی، می تو،د از گزارش نمای درختی در Serpstat استفاده کنید و صفحات وب سایت خود را با کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی می کنید فیلتر کنید:

نمای درختی

مورد دوم هنوز در به دست آوردن اعتبار و محبوبیت برای سایت شما مهم است. با کمک خوشه های موضوعی، تغییر ساختار وب سایت و سلسله مراتب آن بسیار آسان است. این یک راه ملموس برای ساده ، یافتن و فهرست بندی صفحات شما برای موتورهای جستجو است. کشف راحت‌تر محتوای مرتبط هنگامی که از نظر ساختاری در سایت در دسته‌های موضوعی متصل است، برای بهبود دید پلت فرم شما مفید است.

بر اساس روش سنتی، جذب ترافیک جستجو ارتباط نزدیکی با برنامه محتوای شما دارد – شما باید به ایجاد و آپلود پست پس از پست ادامه دهید تا شتاب بیشتری به دست آورید. در درازمدت، سلسله مراتب وب سایت شما به هم ریخته تر می شود، که ایند، ، و رتبه بندی صفحات شما را برای گوگل پیچیده تر می کند. از طرف دیگر می تو،د مدل خوشه ای را انتخاب کنید و ستونی را در وب سایت قرار دهید که موضوعات مشابه را زیر یک سقف متحد می کند.

بیایید وارد ایده های خوشه ای شویم. این خوشه دارای تنوع در موضوعات فرعی و همچنین هدف جستجو است. بنابراین این یک صفحه محصول، مقالات وبلاگ با هدف جستجوی متنوع (چیست، نحوه استفاده، مورد، مطالعه موردی، پاد،ت وبینار و مقالات)، یک منبع قابل دانلود برای تولید سرنخ یا بک لینک، و یک مهمان خواهد بود. پست وبلاگ با نسبت بسیار بالاتر برای سایت های کم اعتبار.

ایده های خوشه ای

همانطور که تمرین نشان می دهد، تعداد لینک های داخلی و موقعیت شما در SERP ها به هم مرتبط هستند – هر چه بیشتر، بهتر. با مدل خوشه موضوعی، شما به صورت ارگ،ک پیوند متقابل عملکردی بیشتری را به پلت فرم معرفی می کنید. ستون مرکزی و صفحات خوشه‌ای مرتبط با یکدیگر ارتباط متقابلی دارند و از یک کلمه کلیدی اصلی استفاده می‌کنند. بنابراین، موفقیت در یک صفحه منجر به افزایش قابل توجهی برای کل خوشه موضوعی می شود.

به دنبال تقویت تلاش‌های ساختار سایت خود با خوشه‌بندی قدرتمند کلمات کلیدی و گزارش‌های نمای درختی هستید؟

آزمایش 7 روزه Serpstat را به صورت رایگان امتحان کنید! اکنون ثبت نام کنید و به منابع قابل توجهی برای کمک به شما دسترسی داشته باشید، چه یک حرفه ای با تجربه باشید و چه تازه شروع به کار کنید!

ثبت نام!

نقش های کلیدی در تیم

موفقیت پروژه وبلاگ فنی به برنامه محتوایی شما، میزان مرتبط بودن کلمات کلیدی شما و غیره بستگی دارد. در عین حال، خیلی به این بستگی دارد که چقدر مسئولیت ها بین اعضای مختلف تیم توزیع شده است. برای اینکه کارها برای شما کارساز باشد، در استفاده از این مدل کارکنان برای نیازهای خود تردید نکنید:

چارت سازم،

 • سئو – این متخصص “هر محتوایی را با یک خلاصه شروع می کند و قبل از انتشار آن را بهینه می کند.”
 • AM — در این مورد، انتقال یک مدیر پروژه به مدیر حساب به نحوی مؤثر خواهد بود و به شما امکان می دهد مزایای مدیریت روابط و استراتژی را برای استفاده از منابع برای ادامه کار و پیگیری اه، وب سایت خود پیاده سازی کنید.
 • ویراستار – دریافت یک متخصص مجزا برای تیم م،ی زیادی دارد و به حرفه‌ای‌ترین نویسندگان اجازه می‌دهیم بهتر کار کنند و نتایج مورد نظر را به‌طور مداوم قابل دستیابی نگه دارند. این یک اقدام برای کنترل محتوا و آهنگ وب سایت شما است تا اطمینان حاصل شود که پیام ی،، را از طریق صدای نویسندگان مختلف در هیئت مدیره خود ارسال می کنید.
 • نویسندگان محتوای فنی – دعوت از چند حرفه ای به تیم به شما کمک می کند تا موضوعات بیشتری را درک کنید و از تجربیات متفاوت حدا،ر استفاده را ببرید و فضای کافی برای گسترش پهنای باند و در نتیجه در دسترس بودن و عملکرد وب سایت شما فراهم کند.
 • SMEs – کارشناسان موضوع معمولاً افرادی هستند که با محتوای مهمان و سایر وظایف خاص همکاری می کنند.

وظیفه شما ایجاد یک محیط کاری مش، است که در آن هر نماینده از طریق یک وبلاگ فنی تثبیت شده در تعیین اه، و رسیدن به درآمد مورد نظر مشارکت داشته باشد.

فرآیند: چک لیست ها، مشخصات، و ال،ا

چک لیست های تولید ابزار ضروری برای اندازه گیری فعالیت های تیم شما و تجزیه و تحلیل کارایی آنها از دیدگاه های کوتاه مدت و بلند مدت خواهد بود. علاوه بر این، زم، که متخصصان سئو، نویسندگان و غیره از مناطق مسئولیت کامل خود مطلع باشند، کنترل محتوای سایت و اجرای درست و به موقع برنامه شما در وب سایت وبلاگ فناورانه بسیار آسان تر است.

هنگامی که به یک مقاله فنی برای یک وبلاگ مربوط می شود، مراحل زیر از تجربه تیم C،sen Data ما می تواند به ،وان یک مثال و نمونه کوتاه به طور همزمان استفاده شود:

 • انتخاب و تایید موضوع وبلاگ. لطفاً توجه داشته باشید که اجرای کیفی آن در نقشه راه محتوای موجود ضروری است.
 • تحقیقات اولیه از تجزیه و تحلیل SEO جدا نیست.
 • ایجاد پیش نویس، از جمله تصاویر مرتبط مانند تصاویر و ویدیوها.
 • بررسی کیفیت آن و بهینه سازی آن با ابزارهای سئو داخلی. به ،وان مثال، کارشناسان سئو از لینک های داخلی صحیح اطمینان می یابند و با رسانه های اجتماعی و سایر کانال های بازاریابی لازم برای ،ب و کار مورد نظر، ارتباط محکمی ایجاد می کنند. در اینجا ارزش بک لینک را فراموش نکنید.
 • با تعریف و اندازه‌گیری ترافیک و تبدیل‌هایی که ایجاد کرده است، واکنش‌های مخاطب را نسبت به انتشار خود رصد کنید. می تو،د مقاله خود را مجدداً بهینه سازی کنید تا از کارایی ثابت آن در خوشه موضوعی اطمینان حاصل کنید.

برای پست ، وبلاگ مهمان کمی متفاوت است، جایی که تنظیم شراکت سنگین‌تر و بهینه‌سازی آسان‌تر است، زیرا اگر برای وب‌سایت شخص دیگری می‌نویسید، نیازی به بهینه‌سازی قطعه ندارید.

نتیجه گیری

توسعه محتوای با کیفیت بالا و تخصص ساخت به شما کمک می کند تا به یک وبلاگ فنی معتبر و معتبر در است، تبدیل شوید. با مراقبت از روند عملکرد می تو،د از دستیابی به اه، خود اطمینان حاصل کنید. استانداردهای سئو و تولید محتوا را به گونه ای تنظیم کنید.

نظر نویسندگان پست مهمان ممکن است با نظر کادر تحریریه و متخصصان Serpstat مطابقت نداشته باشد.

خطایی پیدا کردید؟ آن را انتخاب کنید و Ctrl + Enter را فشار دهید تا به ما بگویید

آیا وقت ندارید اخبار را دنبال کنید؟ جای نگر، نیست! ویراستار ما مقالاتی را انتخاب می کند که قطعاً به شما در کار شما کمک می کند. به انجمن دنج ما بپیوندید 🙂

با کلیک بر روی دکمه، با سیاست حفظ حریم خصوصی ما موافقت می کنید.


منبع: https://serpstat.com/blog/the-team-process-for-scaling-technical-blogs