کاهش مصرف انرژی وب سایت های وردپرسی • Yoastچند هفته پیش، CloudFest Hackat،n سالانه خود را برگزار کرد و Yoast مفت، بود که شریک و حامی این نسخه است. در طول این رویداد، توسعه دهندگان و دیگر متخصصان وب از سراسر جهان گرد هم آمدند تا برخی از مشکلات دنیای واقعی را حل کنند. در حالی که لذت زیادی می برید! البته نمی‌توانستیم بنشینیم و از دور از نمایش لذت ببریم. تعدادی از ما Yoasters نیز به این رویداد پیوستیم و در پروژه حالت سازگار با محیط زیست شرکت کردیم، پروژه ای با هدف تاثیرگذاری بر مصرف انرژی اینترنت جه،. و کاملاً موفقیت آمیز بود!

هکاتون CloudFest چیست؟

CloudFest، برترین کنفرانس رایانش ابری جهان، در مارس 2023 به آلمان بازگشته است و Yoast از اینکه بخشی از هکاتون امسال بود هیجان زده بود. این رویداد سه روزه 11 پروژه منبع باز و 120 شرکت کننده را با هدف ایجاد راه حل های نوآورانه برای چالش های فناوری جذاب در جامعه OSS گرد هم آورد.

به ،وان یک اسپانسر بازگشته از سال گذشته، متأسفانه که نتوانستیم شخصاً در سال 2022 شرکت کنیم، قطعاً می‌خواستیم این بار بیشتر در این رویداد شرکت کنیم. ما نه تنها یک، بلکه سه نماینده را فرستادیم تا به سرگرمی بپیوندند و جوهای مثبتی را که از شرکت کنندگان سال قبل شنیده بودیم، از نزدیک تجربه کنند. ما نه تنها Yoasters را برای شرکت در هکاتون فرستادیم، بلکه Diede Exterkate خودمان و من (لئونیداس میلوسیس) یکی از پروژه های هکاتون را رهبری کردیم. پروژه حالت سازگار با محیط زیست. و بگذارید به شما بگویم، این تجربه ای بود که به این زودی ها فراموش نمی کنیم!

پروژه Eco-Mode

همانطور که در توضیحات پروژه در وب سایت هکاتون آمده است:

درخواست‌های HTTP ،وجی مکرر در وردپرس می‌تواند منبعی برای استفاده بی‌ضروری از انرژی و پهنای باند باشد که می‌تواند مجددا کالیبره و بهینه شود.

پروژه Eco-mode، قبل از هکاتون، با هدف کاهش مصرف انرژی کل وب سایت های وردپرس، با کاهش درخواست های HTTP ،وجی که یک وب سایت انجام می دهد، متولد شد. ایده اصلی این بود که ما می‌خواستیم بررسی کنیم که آیا درخواست‌های ،وجی وجود دارد که سایت‌های وردپرس انجام می‌دهند و می‌توانند بدون هیچ گونه ،ابی عملکردی، آن‌ها را متوقف کنیم.

هدف بلندمدت همه اینها ایجاد پلاگینی است که این کالیبراسیون ها را انجام می دهد و اگر به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد (شاید با تبدیل شدن به پلاگین متعارف)، به تعداد زیادی از درخواست‌های خارجی جلوگیری شده ترجمه می‌شود، بنابراین در کل مصرف انرژی اینترنت کاهش می‌یابد! نیازی به گفتن نیست که با نزدیک شدن به روزهای هکاتون، من بیشتر و بیشتر هیجان زده می شدم و متوجه می شدم که این پروژه واقعاً می تواند تفاوت ایجاد کند. مسئولیت کار در دست شروع به واقعی شدن کرد، که ما را به رویداد می رساند.

ج، زم، هکاتون

روز اول: هرج و مرج الهام بخش

همه چیز با سرب هر پروژه شروع شد که سریعاً تلاش می کرد مردم را متقاعد کند که به پروژه آنها بپیوندند. رویکرد ما در زمینه Eco-Mode ساده بود: ما به دنبال توسعه دهندگ، بودیم که به بهینه سازی عملکرد سایت های وردپرس و در عین حال کاهش مصرف انرژی آنها اهمیت می دادند. این یک فروش آسان است، درست است؟

معلوم شد، این بود. ما موفق شدیم تیم بزرگی را تشکیل دهیم که شامل تیری مو،، موریتز باپرت، زولت ریوی، کریستوف داوم و پتار راتکوویچ از یوست می‌شد. هنگامی که تیم سر میز پروژه جمع شد و ما تکلیف را توضیح دادیم، زمان طوفان فکری فرا رسید. من می خواهم این روز اول را به ،وان یک روز پر هرج و مرج، اما به شیوه ای الهام بخش توصیف کنم. در پایان روز، حداقل کد نوشته شده بود، اما ما چند ایده و مسیرهایی را به اشتراک گذاشته بودیم که هر زیرگروه می توانست امتحان کند و روز بعد دنبال کند.

روز دوم: زمان جدی گرفتن

این زمان آن بود که ببینیم آیا ایده‌ای داریم که واقعا ارزش دنبال ، را داشته باشد یا خیر. قرار نیست دروغ بگم، یه زم، این حس اعصاب ،دکن رو داشتم که داریم به سمت بن بست می رویم. هر ایده ای که به اشتراک گذاشته می شد ثابت می شد که یا قابل انجام نیست یا تاثیرگذار نیست. اما بعد، اتفاق عجیبی افتاد. در حالی که ما می‌خواستیم ایده دیگری را به دلیل مختل ، بیش از حد جریان عادی وردپرس کنار بگذاریم، طوفان فکری جمعی ما تغییری جزئی در آن ایده با منطق کمی پیچیده‌تر در پشت آن ایجاد کرد. و به نظر می‌رسید که قفل ما را باز کند، زیرا در عرض یک ساعت، 3 زیرگروه مختلف داشتیم که روی چیزهای مختلف با پتانسیل‌های امیدوارکننده کار می‌،د.

تیمی که روی پروژه Eco-mode کار می کند
تیمی که روی پروژه Eco-mode کار می کند. ع،: رنه بره ©CloudFest

پس از بررسی با مربیان رویداد که ایده های ما قابل اجرا هستند، اکنون یک هدف روشن در چشم داشتیم. هر زیرگروه وظایفی داشت و در نهایت چیزها کلیک می ،د. تنها مشکل در حال حاضر تمام شدن زمان بود. خوشبختانه، در یک محیط هکاتون، شما بیشتر سعی می کنید چیزی بسازید که ثابت کند یک ایده می تواند کار کند. می د،د چگونه به ،وان یک توسعه دهنده همیشه سعی می کنید کدهای بکر داشته باشید و به انواع بهترین شیوه ها و قراردادها پایبند باشید؟ خوب، می‌تو،د بیشتر این نیازها را در طول هکاتون از پنجره بیرون بیاورید: همانطور که می‌گویند «اکنون بسازید، بعداً بهتر شوید». در پایان روز، ما بیشتر چیزها را آماده کرده بودیم، و تنها چند ،مت شل باقی مانده بود.

روز سوم: روز آ،

ما دو ساعت فرصت داشتیم تا همه چیز را تمام کنیم و یک ارائه آماده کنیم، که این کار را انجام دادیم – اگرچه اسلایدهایمان را به م،ای واقعی کلمه در آ،ین لحظه تحویل دادیم. ما از پیشرفت خود راضی بودیم و تصمیم گرفتیم که کل تیم را برای ارائه روی صحنه داشته باشیم. بالا،ه یک تلاش تیمی درست بود! هنگامی که همه پروژه ها کار خود را ارائه ،د، ،ت به مراسم اهدای جایزه رسید. برای ایجاد رقابت دوستانه، Cloudfest 6 جایزه داشت جایزه قهرمان #CFHack2023، جایزه نهایی تجربه ما در هکاتون حتی بدون برنده شدن هم عالی بود، بنابراین تیم ما در مورد نتایج آنقدر استرس نداشت. اما برای بهتر ، اوضاع، پروژه Eco-mode ما 3 جایزه گرفت!

  • را کاتالیزور رویایی جایزه
  • را آینده وب جایزه
  • را قهرمان #CFHack2023 جایزه
پروژه Eco-Mode برنده جایزه شد
تیم پروژه Eco-Mode برنده جایزه شد.

پیشرفت پروژه و مراحل بعدی

به طور خلاصه، در یک آ، هفته موفق شدیم افزونه ای ایجاد کنیم که پیاده سازی می کند:

  • چند راه برای کاهش خودکار درخواست های خارجی سایت وردپرس و در نتیجه کاهش ردپای کربن آن.
  • یک API که صاحبان وب سایت می توانند از آن برای کاهش بیشتر درخواست های خارجی سایت، بسته به نیازها و قابلیت های هر سایت، استفاده کنند.
  • پیش نویس یک داشبورد که در آن کاربر می تواند بعداً ،ن درخواست های ذخیره شده و کنترل های کاربر را برای بهینه سازی دستی ببیند.

اگرچه این پیاده‌سازی‌ها باید و بهبود می‌یابند تا پلاگین در سطح تولید در نظر گرفته شود، این یک شروع عالی برای پروژه‌ای بوده است که در صورت پذیرش گسترده، می‌تواند به طور بالقوه بر مصرف انرژی جه، اینترنت تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد.

خب، بعدش چی؟

در مورد مراحل بعدی آن، یک م،ن در آن راه اندازی شده است GitHub، که در آن تعداد زیادی مشکل برای تکرار در افزونه ایجاد شده است. با وارد شدن به جزئیات فنی، علاوه بر وظایف موجود در م،ن، باید به مشکلات مقیاس پذیری و بهترین راه حل آنها فکر کنیم تا افزونه بتواند در سایت های پربازدید، جایی که بیشترین اهمیت را دارد، نصب شود. علاوه بر این، ما می‌خواهیم راه‌هایی را برای ،ن و اندازه‌گیری تأثیر واقعی بررسی کنیم و آن نتایج را به فرآیند بهینه‌سازی برگرد،م تا اکتشافی‌های هوشمندتر ارائه کنیم.

به طور کلی، اگر پروژه بتواند به درستی ارتباط برقرار کند و چشم انداز یک وردپرس “آگاه از کربن” را به فروش برساند که همزمان در هزینه کربن و پهنای باند صرفه جویی می کند، این یک پیروزی بزرگ برای همه ما خواهد بود. این افزونه می‌تواند اولین نگاهی به این احتمالات باشد، اما حتی به ،وان آغازگر بحث برای اینکه هم هسته وردپرس و هم ا،یستم افزونه در استفاده از منابع آگاه‌تر عمل کنند و کد خود را حتی بدون محیط‌زیست‌تر زیست‌محیطی‌تر بهبود بخشند. پلاگین حالت.

تعهد ما به پایداری

ما، اینجا در Yoast، عمیقاً به محیط زیست اهمیت می دهیم و بنابراین، اه، پروژه عمیقاً با ارزش های ما هماهنگ است. به همین دلیل است که ما قبلاً این پروژه را در آ،ین روز مشارکت کننده Yoast که سازماندهی کرده بودیم گنجانده بودیم، جایی که افزونه کمک های بیشتری دریافت کرد و امیدواریم در آینده نیز همین کار را انجام دهیم.

اما تعهد ما به پایداری عمیق‌تر است. ما با فرهنگ شرکت و محصولاتی که ارائه می‌دهیم به سمت دنیای سبزتر کار می‌کنیم. به همین دلیل است که اخیراً ویژگی جدیدی را در Yoast SEO معرفی کرده ایم که به کاربران ما کمک می کند تا ردپای کربن وب سایت خود را کاهش دهند. با استفاده از تنظیمات بهینه سازی ،یدن می تو،د از ،یدن غیر ضروری جلوگیری کنید. این کار ،یدن سایت شما را آسان‌تر می‌کند، هزینه انرژی کمتری را صرف می‌کند و احتمال ،یدن URL‌های من، توسط گوگل را افزایش می‌دهد. ،یدن کمتر فشار روی وب سایت شما و محیط را به طور کلی کاهش می دهد.

افکار نهایی

در مجموع، حداقل می توان گفت این یک تجربه کاملاً هیجان انگیز بوده است. اینکه بتو،د با افراد جالبی از خط کار خود آشنا شوید، در حالی که روی پروژه‌ای کار می‌کنید که پتانسیل تأثیرگذاری بر اثرات زیست‌محیطی وردپرس را دارد، واقعاً بی‌نظیر بود. امیدواریم این پروژه به کاربران وردپرس کمک کند و در نهایت به یک وب سبزتر کمک کند!

بیشتر بخو،د: چرا باید به سبز بودن وب سایت خود اهمیت دهید »

لئونیداس میلوسیس

Leonidas یک توسعه دهنده افزونه است که بر روی افزونه های Yoast SEO کار می کند. او عاشق تفکر در مورد عملکرد و پایداری در توسعه نرم افزار است و به قدرت منبع باز اعتقاد دارد.

آواتار لئونیداس میلوسیس


منبع: https://yoast.com/eco-mode-project/