کپی‌نویسی در مقابل نوشتن محتوا: تفاوت‌ها و شباهت‌هانوشتن مایه حیات بیشتر مشاغل آنلاین است. خواه این مقالات وبلاگ، کپی صفحه فرود یا توضیحات محصول باشد، کلمه نوشته شده برای جذب و تبدیل خوانندگان ضروری است.

اما دو نوع نویسنده وجود دارد که می تو،د تبدیل شوید (یا استخدام کنید): یک نویسنده محتوا یا یک کپی رایتر.

این دو هنر چه تفاوت هایی با هم دارند؟ کدام یک را باید یاد بگیرید که برای ،ب و کار خود انجام دهید یا استخدام کنید؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

نوشتن محتوا، خوب، نوشتن محتوا است – معمولاً برای آگاهی دادن یا سرگرم ، خواننده.

نمونه هایی از نوشتن محتوا عبارتند از:

کپی رایتینگ عبارت است از تغییر محتوای نوشتاری برای متقاعد ، خواننده برای انجام اقدام، مانند ،ید یا ثبت نام در خبرنامه.

نمونه هایی از کپی رایتینگ عبارتند از:

 • تبلیغات PPC
 • کپی صفحه فرود
 • توضیحات محصول

کپی رایتینگ در مقابل نوشتن محتوا: آیا واقعا اینقدر متفاوت هستند؟

در حالی که هدف از نوشتن محتوا اطلاع رس، یا سرگرمی و هدف کپی رایتینگ فروش است، آنها دست به دست هم می دهند. شما معمولاً می خواهید بدون توجه به هدفتان در هر دو مهارت داشته باشید.

با این حال، جاهایی وجود دارد که کپی رایترها و نویسندگان محتوا با هم تفاوت دارند:

کپی رایتینگ در مقابل نوشتن محتوا

طول مطالب

نویسندگان محتوای سنتی معمولاً محتوای طول، تری می نویسند که 1000 کلمه یا بیشتر است. آنها معمولا برای نوشتن مقالات طول، وبلاگ، کتاب های الکترونیکی یا خبرنامه های ایمیل استخدام می شوند.

کپی رایترهای سنتی محتوای کوتاه و سریع می نویسند که فقط چند صد کلمه است. آنها معمولاً برای نوشتن تبلیغات کوتاه یا توضیحات محصول استخدام می شوند.

گفته می شود، نویسندگان محتوا می توانند محتوای کوتاه مانند پست های رسانه های اجتماعی بنویسند و کپی رایترها می توانند محتوای طول، مانند صفحات فرود بنویسند. اینها کلیات هستند نه قو،ن سخت.

هدف

نویسندگان محتوای سنتی اغلب برای ایجاد محتوای وبلاگ با هدف ،ب رتبه بالا در گوگل استخدام می شوند. آنها اغلب در سئو داخلی صفحه و رسانه های اجتماعی ارگ،ک به خوبی آشنا هستند.

کپی رایترهای سنتی اغلب برای نوشتن تبلیغات، صفحات محصول و صفحات فرود استخدام می شوند. آنها می دانند چگونه از کلمات قدرتمند استفاده کنند تا خواننده را وادار به اقدام کنند.

اما باز هم اینها کلیات هستند. چیزی به ،وان کپی رایتینگ سئو وجود دارد که در آن شما این دو رشته را با هم ،یب می کنید تا هم رتبه خوبی در گوگل ،ب کنید و هم افراد را وادار به ،ید محصولات یا خدمات شما کنید.

چه چیزی کپی/محتوا را عالی می کند؟

محتوای عالی – و کپی عالی – هر دو سه کار را به خوبی انجام می دهند:

 1. خواننده را ترغیب کنید که به خواندن ادامه دهد
 2. حاجتی را برای خواننده حل کند
 3. به گوگل چیزی بدهید که ارزش نمایش داشته باشد

بیایید در مورد اینها صحبت کنیم.

محتوای عالی فریبنده است

جالب، گیرا، فریبنده – اگر این کلمات نوشته شما را توصیف نمی کنند، نیاز به ویرایش دارد.

چگونه محتوای خود را جذاب تر می کنید؟ توسط:

 • شناخت مخاطبان خود
 • مختصر بودن در بیان خود
 • نوشتن با لحن محاوره ای.
 • ویرایش، ویرایش، و ویرایش برخی دیگر.
 • تسلط بر انتقال و جمله بندی احساسی.

من یک راهنمای کامل برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر نوشتم که توصیه می کنم برای ،ب اطلاعات بیشتر بخو،د.

محتوای عالی یک نیاز را برطرف می کند

گفتم برای نوشتن محتوای عالی باید مخاطبان خود را بشناسید. بخشی از آن به م،ای دانستن مشکلاتی است که آنها دارند و اینکه چگونه محصول یا خدمات شما این مشکلات را حل می کند.

البته منظورم مشکل سطحی نیست – مردم اغلب تی شرت نمی ،ند تا گرم بمانند. آنها یک تی شرت می ،ند تا از گروه مورد علاقه خود حمایت کنند، علایق خود را نشان دهند، افراد همفکر خود را پیدا کنند یا احساس جذابیت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

شما باید مشکل اساسی بازار هدف خود را کشف کنید. همچنین، نشان دهید که چه چیزی برای ارائه دارید و چگونه آن مشکل اساسی را حل می کند.

برای مثال، برند لباس Bombas در مورد مشکلات دقیقی که جوراب‌هایش حل می‌کنند صحبت می‌کند، نه فقط راحت بودن آن‌ها:

Bombas از ویژگی های جوراب آن کپی کنید

محتوای عالی برای موتورهای جستجو بهینه شده است

حتی اگر گفتم سئو معمولاً توسط نویسندگان محتوا نسبت به کپی‌رایترها دنبال می‌شود، هر دو می‌توانند از یادگیری آن سود ببرند و هزینه بیشتری نیز دریافت کنند.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو فرآیند ایجاد محتوایی است که برای رتبه بندی در گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه شده است. در حالی که چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد نوشتن سئو وجود دارد، این موارد به موارد زیر خلاصه می شود:

 • انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای تعیین بهترین کلمه کلیدی هدف برای یک صفحه.
 • دانستن هدف جستجو برای آن کلمه کلیدی، به ،وان مثال، جستجوگر واقعا به دنبال چه چیزی است؟
 • درک و پیاده سازی SEO در صفحه.

به ،وان مثال، این صفحه کلمه کلیدی “کپی رایتینگ در مقابل نوشتن محتوا” را هدف قرار می دهد.

ما این کلمه کلیدی را از طریق تحقیق کلمات کلیدی پیدا کردیم. طبق ابزار کاوشگر کلمات کلیدی ما، آن را به این دلیل انتخاب کردیم که ترافیک معقولی دریافت می کند و نمره دشواری کلمه کلیدی (KD) نسبتاً پایینی دارد.

نمای کلی برای "کپی رایت در مقابل نوشتن محتوا،" از طریق Ahrefs' Keywords Explorer

در مرحله بعد، با بررسی صفحات رقیب در نتایج جستجو، به هدف جستجوی این کلمه کلیدی نگاه کردیم. دریافتم که به نظر می‌رسد ا،ر جستجوگران به دنبال اطلاعاتی در مورد تفاوت‌های این دو هستند تا مسیر شغلی خود را انتخاب کنند یا تصمیمی برای استخدام بگیرند—بنابراین این چیزی است که من این مقاله را روی آن متمرکز کردم.

نتایج جستجوی گوگل برای "کپی رایتینگ در مقابل نوشتن محتوا"

در نهایت، برای کمک به سئو داخلی، به کادر People also Ask در گوگل نگاه کردم. من پاسخ برخی از این سوالات رایج را در این مقاله آورده ام:

کادر PAA در صفحه نتایج جستجوی گوگل

البته، سئو بیشتر از آنچه من در اینجا به اشتراک گذاشته ام، وجود دارد. برای ،ب اطلاعات بیشتر، راهنمای مبتدیان ما برای سئو را بخو،د.

چه چیزی بیشتر هزینه می کند – نوشتن محتوا یا کپی رایتینگ؟

به گفته Indeed، متوسط ​​دستمزد نویسنده محتوا در ایالات متحده است 56076 دلار در سال. آن را با میانگین دستمزد کپی رایتر مقایسه کنید 58560 دلار در سال.

به گفته Indeed حقوق و دستمزد کپی رایتر در ایالات متحده

کپی‌رایتینگ بیشتر از نوشتن محتوا هزینه دارد، زیرا به راحتی می‌توان تاثیر فوری یک کپی خوب را بر روی نتیجه یک شرکت مشاهده کرد.

در مورد آن فکر کنید. بگویید که شخصی را برای نوشتن کپی استخدام می کنید. نسخه ای که آنها نوشتند بلافاصله نرخ تبدیل شما را 2٪ افزایش می دهد و هزار دلار اضافی در حساب بانکی شما قرار می دهد.

به آنها پول بیشتری می دادی، اینطور نیست؟

آن را با استخدام یک نویسنده محتوا مقایسه کنید که یک مقاله وبلاگی برای شما می نویسد، که مطمئن نیستید این مقاله به شما کمک کرده است یا خیر. به راحتی می توان فهمید که چرا کپی رایترها بیشتر از نویسندگان محتوا درآمد ،ب می کنند.

با این حال، من هرگز خودم را به ،وان یک “کپی رایتر” تبلیغ نکرده ام. من همچنین بیشتر از یک کپی رایتر معمولی برای نوشتن محتوا تولید می کنم. دلیلش این است که من سئو و بازاریابی را نیز درک می‌کنم، و مقالاتی که برای مشتریانم می‌نویسم معمولاً به بالای نتایج جستجوی Google راه پیدا می‌کنند.

همچنین، من هم کپی‌رایتینگ و هم نوشتن محتوا را می‌فهمم، که به من امکان می‌دهد بیشتر هزینه کنم.

به خاطر داشته باشید که اولین کنسرت نویسندگی آزاد من برای یک مقاله تقریباً 3000 کلمه ای 5 دلار درآمد داشت. بنابراین بد،د که یادگیری مهارت‌ها – هم مهارت‌های نوشتاری و هم توانایی بازاریابی خودتان – زمان می‌برد تا به دستمزد بالاتری برسید.

آیا باید یک نویسنده محتوا یا کپی رایتر استخدام کنید؟

اگر در این فکر هستید که چه ،ی را باید استخدام کنید – یک کپی رایتر یا یک نویسنده محتوا – پاسخ کاملا سیاه و سفید نیست.

اگر می خواهید ،ی توضیحات محصول، کپی صفحه فرود یا کپی تبلیغات PPC را بنویسد، یک کپی رایتر در نظر بگیرید. اگر می خواهید شخصی پست های وبلاگ، خبرنامه ایمیل یا کتاب های الکترونیکی بنویسد، یک نویسنده محتوا استخدام کنید.

اما صادقانه بگویم، کلمات «کپی رایتر» و «نویسنده محتوا» فقط ،اوین متفاوتی برای شغلی هستند که اساساً ی،ان است – قرار دادن کلماتی بر روی صفحه که اطلاع‌رس، می‌کند، سرگرم می‌کند و در نهایت باعث می‌شود مردم برند شما را پیدا کنند و بخواهند از آن ب،ند.

پیشنهاد من این است که به دنبال یک کپی رایتر با مهارت سئو باشید. آنها گران ترین اما (امیدوارم) مفیدترین استخدام برای تجارت شما خواهند بود.

راهنمای من برای استخدام یک تیم SEO را برای بینش بیشتر بررسی کنید.

افکار نهایی

کپی رایتینگ و محتوانویسی روی کاغذ تفاوت های خود را دارند. اما در نهایت، آنها فقط ،وان هستند.

تفاوت واقعی این است که آیا فردی که ادعای ،و، را دارد، واقعاً یک نویسنده ماهر در صنعتی است که خودش تبلیغ می کند. اگر آنها هستند، ،وان آنها مهم نیست و آنها یک دارایی برای تجارت شما خواهند بود.

سوالات یا نظرات؟ به من پینگ کن در توییتر.
منبع: https://ahrefs.com/blog/copywriting-vs-content-writing/