خلاصه SEO: ChatGPT – Mozنظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منع، کننده نظرات Moz نباشد.

ما با یک خلاصه دیگر SEO با تام کپر برگشتیم! همانطور که احتمالا متوجه شده اید، ChatGPT دنیای جستجو را طوف، کرده است. اما آیا GPT-3 به م،ای پایان سئو همانطور که می‌د،م است یا راه‌هایی برای گنجاندن مدل هوش مصنوعی در کار روزانه‌مان وجود دارد؟

تام سعی می کند با نشان دادن اینکه چگونه قصد دارد از ChatGPT، همراه با دیگر سیستم های پردازش زبان طبیعی، در کار خود استفاده کند، با این سوال مق، کند.

حتماً تفسیر ChatGPT از دیگر کارشناسان موضوع Moz ما، دکتر پیت مایرز و میریام الیس را بررسی کنید:

رونویسی ویدیو

سلام، من Tom Capper از Moz هستم، و امروز می خواهم در مورد نحوه استفاده از ChatGPT و NLP، برنامه های پردازش زبان طبیعی به طور کلی در کارهای روزانه خود در سئو صحبت کنم. این موضوع اخیراً یک موضوع بزرگ بوده است. من افراد زیادی را دیده ام که در این مورد توییت می کنند. برخی افراد می گویند سئو مرده است. این آغاز پایان است. مثل همیشه، من فکر می‌کنم که شاید کمی بیش از حد دراماتیک باشد، اما راه‌های بزرگی وجود دارد که می‌تواند مفید باشد و به نظر من این کار بر سئو سایت‌ها در صنعت آنها تأثیر می‌گذارد.

اولین سوالی که می‌خواهم بپرسم این است: “آیا می‌تو،م از این به جای Google استفاده کنیم؟ آیا مردم به‌جای موتورهای جستجو به طور گسترده شروع به استفاده از دستیارهای مجهز به NLP می‌کنند؟”

بنابراین من فقط به ،وان متا در اینجا، از ChatGPT خواستم تا آهنگی در مورد ،اب شدن نتایج جستجوی Google توسط هجوم محتوای هوش مصنوعی بنویسد. این بدیهی است که خود گوگل واقعاً نگران آن است، درست است؟ آنها در مورد آن با به روز رس، محتوای مفید صحبت ،د. اکنون فکر می‌کنم این واقعیت که می‌تو،م نگران محتوای هوش مصنوعی باشیم که نتایج جستجو را ،اب می‌کند، نشان می‌دهد که ممکن است در موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی مشکلی وجود داشته باشد، درست است؟

نه، AI powered ممکن است اصطلاح اشتباهی باشد زیرا، بدیهی است که خود گوگل تا حدی دارای هوش مصنوعی هستند، اما منظور من نتایج خالص و نوشته شده با AI است. به ،وان مثال، من این را از یک توییت دزدیدم و حساب زیر را اعتبار کردم، اما اگر از آن بپرسید “سریعترین ،دار دریایی چیست”، سریعترین ،دار دریایی شاهین شاهین است. که ،دار نیست.

سپس از بادبان ماهی که ،دار نیست و مارلین که ،دار نیست یاد می کند. این یک نتیجه به خصوص بد است. در حالی که اگر این را در گوگل جستجو کنم، عالی است، این نمونه ای از یک ،دار سریع است. ما حداقل در مسیر درستی هستیم. به طور مشابه، اگر به دنبال مقاله خاصی در یک صفحه وب خاص هستم، مقاله آتلانتیک را در مورد کاهش کیفیت نتایج جستجو جستجو کرده ام، و حتی اگر به وضوح، اگر به اطلاعات دیگری که در آن ظاهر می شود نگاه کنید، به وضوح به نوعی انتخاب صفحات وب را مصرف کرده است، در اینجا از تایید آن امتناع می ورزد.

در حالی که بدیهی است، اگر من آن را در گوگل جستجو کنم، بسیار آسان است. من می توانم فورا چیزی را که به دنبالش هستم پیدا کنم. بنابراین بله، شاید من هنوز قرار نیست گوگل را با ChatGPT جایگزین کنم. با این حال در مورد نوشتن کپی چطور؟ در مورد من از نوشتن دستی پست‌های وبلاگ در مورد محتوایی که می‌خواهم رتبه‌بندی کنم یا فکر می‌کنم مخاطبانم می‌خواهند درباره آن بشنوند خسته شده‌ام چطور؟

بنابراین من فقط قصد دارم آن را به یک ربات برون سپاری کنم. خوب، این یک مثال است. “یک پست وبلاگی در مورد آینده NLP در سئو بنویسید.” اکنون، در نگاه اول، این مشکل به نظر می رسد. اما در واقع، وقتی کمی دقیق‌تر نگاه می‌کنید، یک بلوف است. پوچ است. واقعاً از هیچ مثال مشخصی استفاده نمی کند.

واقعاً اتاق را نمی خواند. در مورد اینکه چگونه صنعت ما ممکن است به طور گسترده تری تحت تأثیر قرار گیرد صحبت نمی کند. فقط از چند نمونه تاکتیکی سریع استفاده می کند. این بدترین مقاله ای نیست که می تو،د پیدا کنید. مطمئنم اگر نوجو، را که چیزی در این مورد نمی‌دانست از خیابان بیرون بکشید و از آنها بخواهید در مورد آن بنویسند، احتمالاً چیزی بدتر از این تولید می‌کنند.

اما از طرف دیگر، اگر مقاله‌ای را در وبلاگ Moz یا منبع معتبر دیگری در صنعت دیدید، انتظار چیزی بهتر از این را دارید. بنابراین بله، من فکر نمی کنم که ما فوراً از ChatGPT به ،وان کپی رایتر خود استفاده کنیم، اما ممکن است نکات ظریفی وجود داشته باشد که من فقط کمی به آن خواهم رسید. اما در مورد نوشتن توضیحات چطور؟

فکر کردم این خیلی خوب بود “یک توضیحات متا برای پست وبلاگ Moz من در مورد پیش بینی های سئو در سال 2023 بنویسید.” حالا می‌توانم با پرس و جو اینجا خیلی بهتر عمل کنم. می‌توانم برای شروع به آن بگویم که پست من درباره چه چیزی خواهد بود تا بتواند توضیح دقیق‌تری بنویسد. اما این در حال حاضر بسیار خوب است. این طول من، برای توضیحات متا است. پایه ها را می پوشاند.

این افراد را دعوت می کند تا کلیک کنند. باعث می شود که به نظر هیجان انگیز برسد. این خیلی خوب است. اکنون شما بدیهی است که می خواهید یک انسان این موارد را برای مسائل واقعی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم بررسی کند. اما من فکر می کنم یک انسان به علاوه هوش مصنوعی در اینجا موثرتر از انسان یا حداقل کارآمدتر در زمان خواهد بود. بنابراین این یک مورد استفاده بالقوه است.

در مورد ایده پردازی کپی چطور؟ بنابراین من گفتم که پست وبلاگ نوشته شده خالص ChatGPT عالی نیست. اما یک کاری که می‌توانم انجام دهم این است که فهرستی از موضوعات فرعی یا زیر،وان‌هایی را که ممکن است بخواهم در پست خودم قرار دهم به من بدهد. بنابراین در اینجا، اگرچه این بهترین پست وبلاگ در جهان نیست، موضوعاتی را پوشش می دهد که شاید فکر نمی کردم.

بنابراین من ممکن است بخواهم آنها را در پست خودم قرار دهم. بنابراین به جای اینکه از آن بپرسم «یک پست وبلاگی در مورد آینده NLP در سئو بنویسید»، می‌توانم بگویم: «یک لیست مهم از راه‌هایی که NLP ممکن است بر سئو تأثیر بگذارد بنویسید». سپس می‌توانستم برخی از آن‌ها را بدزدم، اگر خودم به آنها فکر نمی‌کردم، به‌،وان موضوعات بالقوه‌ای که ایده‌های خودم از قلم انداخته بودند. به طور مشابه، می تو،د از آن به ،وان خلاصه یک کپی رایتر یا چیزی شبیه به آن، دوباره علاوه بر مشارکت انس، استفاده کنید.

مورد استفاده مورد علاقه من تاکنون کد نویسی است. بنابراین شخصاً توسعه‌دهنده‌ای نیستم، اما اغلب، مانند بسیاری از سئوکارها، مجبورم با SQL، جاوا اسکریپت، با ا،ل و این‌جور چیزها تعامل داشته باشم. این اغلب منجر به جستجوی بسیاری از اصول اولیه برای افرادی می شود که در آن زمینه ها تجربه کمتری دارند.

حتی کدنویسان باتجربه اغلب خود را در حال سقوط به Stack Overflow و این نوع چیزها می دانند. بنابراین در اینجا یک مثال است. “یک پرس و جوی SQL بنویسید که تمام سطرها را از ج، 2 است،اج کند، جایی که ستون A نیز به ،وان یک ردیف در ج، 1 وجود دارد.” بنابراین این کاملا پیچیده است. من واقعاً ت، برای درک آن پرس و جو بسیار آسان نکرده ام، اما نتیجه در واقع بسیار خوب است.

این یک قطعه کاری از SQL است که در زیر توضیح داده شده است. این خیلی سریعتر از این است که من از اصول اولیه این موضوع را بفهمم، و می توانم خودم آن را در نظر بگیرم و آن را به یک چیز خوب تبدیل کنم. بنابراین باز هم، این هوش مصنوعی به علاوه انسان است و نه فقط هوش مصنوعی یا فقط انسان موثرترین. من می‌توانم ارزش زیادی از این کار به دست بیاورم و قطعاً این کار را خواهم کرد. فکر می کنم در آینده، به جای اینکه با رفتن به Stack Overflow یا گوگل ، چیزی که امیدوارم نتیجه Stack Overflow را ببینم، شروع کنم، فکر می کنم فقط با پرسیدن از اینجا شروع کنم و سپس از آنجا کار کنم.

همین. بنابراین فکر می‌کنم اینگونه است که از ChatGPT در کارهای سئوی روزانه‌ام استفاده خواهم کرد. من دوست دارم بشنوم چه برنامه ریزی کرده اید. خبرم کن. با تشکر.


منبع: https://moz.com/blog/seo-recap-chatgpt