سوزان وویچیکی، مدیرعامل یوتیوب از سمت خود کناره گیری کردسوزان وویچیکی، یکی از باسابقه ترین کارمندان گوگل، پس از 9 سال حضور در این سمت و 25 سال در گوگل، از سمت مدیرعاملی یوتیوب کناره گیری می کند. در به روز رس، شخصی او پست وبلاگ او گفت: «پس از تقریباً 25 سال اینجا، تصمیم گرفتم از نقشم به ،وان رئیس یوتیوب عقب نشینی کنم و فصل جدیدی را شروع کنم که بر خانواده، سلامتی و پروژه‌های شخصی‌ام متمرکز است که به آنها علاقه دارم.»

در طول 25 سال فعالیت خود در گوگل، او “بازاریابی را مدیریت کرد، جستجوی تصویر گوگل را ایجاد کرد، اولین جستجوی ویدئو و کتاب گوگل را رهبری کرد، و همچنین بخش‌های اولیه ایجاد AdSense، روی ،یدهای YouTube و DoubleClick کار کرد، به ،وان SVP خدمت کرد. سوزان وویچیکی نوشت.

سوزان در سال 2014 زم، که گوگل یک بازسازی بزرگ اجرایی انجام داد، مدیر عامل یوتیوب شد. چهار سال قبل از آن، سوزان به ،وان معاون ارشد گوگل، یکی از هشت کارمند گوگل در آن زمان با این ،وان ارتقا یافت.

نیل موهان. نیل موهان معاون ارشد و رئیس جدید یوتیوب خواهد بود. نیل در سال 2007 زم، که گوگل DoubleClick را به قیمت 3.1 میلیارد دلار ،یداری کرد، وارد گوگل شد. نیل معاون نمایش و ویدیو شد و بعداً در سال 2015 مدیر ارشد تولید YouTube شد.

افکار یوتیوبر در اینجا برخی از افکار یوتیوبرهای معروف در مورد این تغییر وجود دارد:

برداشت من در مورد ،وج سوزان این است که “بخیر منبع همه مشکلات ما از بین رفته است”، اما اگر صادق باشیم، مدیرعامل یوتیوب (اغلب ناعادلانه) تبدیل به قرب، همه چیزهایی می شود که در شرکت اشتباه می شود، مهم نیست که واقعاً چه اتفاقی می افتد.

– مارکز براونلی (@MKBHD) 16 فوریه 2023

از بیرون به نظر می رسد که هیچ ، به حرف سازندگان گوش نمی دهد، اما

یوتیوب:
لوح های جایزه سازندگان
اج، سازندگان در چندین منطقه در سراسر جهان
مدیر عامل واقعی به برنامه‌های سازنده می‌رود/مصاحبه می‌کند

اینستاگرام: …..
فیس بوک: ….
Tiktok: ….

– مارکز براونلی (@MKBHD) 16 فوریه 2023

با تشکر از شما برای رهبری شما در طول این چند سال، @SusanWojcicki. مدیر عاملی چنین پلتفرم عظیم و تاثیرگذاری، کار دیوانه‌وار سختی است (من آن را از نزدیک دیدم)، و انجام آن برای مدت طول، – با 5 بچه در خانه – قابل توجه است. تبریک می گویم و از زمان دوری لذت ببرید! https://t.co/517JM2CqRp

– مت کووال (@mattkoval) 16 فوریه 2023

چرا ما اهمیت می دهیم. یوتیوب یک پلت فرم مهم است، نه فقط برای مصرف کنندگان و نه فقط برای سازندگان، بلکه برای تبلیغ کنندگان نیز. جالب است که ببینیم با این تغییر رهبری، چیزی در پلتفرم Google Ads تغییر می کند یا خیر.

سوزان وویچیکی یکی از افراد ثابت گوگل بوده است و اکنون به پایان رسیده است.
منبع: https://searchengineland.com/susan-wojcicki-the-ceo-of-youtube-is-stepping-down-393242