چگونه به سرعت ویجت ها را از داشبورد در وردپرس حذف کنیم؟ » رتبه ریاضیمانند ا،ر کاربران وردپرس، احتمالاً متوجه شده اید که داشبورد شما شروع به زندگی خود کرده است. با گذشت زمان، این مکان به محل تخلیه انواع ویجت ها و سایر افزونه های افزونه ای تبدیل شده است که ،وماً به آنجا تعلق ندارند.

ممکن است سعی کرده باشید ویجت ها را از داشبورد حذف کنید، اما متوجه شده اید که در جای دیگری از سایت دوباره ایجاد شده اند. اغلب، غیرفعال ، ویجت‌های ناخواسته نیاز به جستجو و یافتن راهی برای غیرفعال ، آنها از داخل وردپرس دارد.

می تو،د ویجت های ناخواسته را از داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید یا از یک قطعه کد استفاده کنید.

در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ویجت ها را از داشبورد در وردپرس حذف کنید تا یک تجربه ابزارک بدون درهم و برهمی داشته باشید.

1 چرا ابزارک های ناخواسته را در داشبورد وردپرس غیرفعال کنیم؟

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که این پلتفرم طیف گسترده‌ای از ابزارک‌ها را ارائه می‌دهد که می‌تو،د به نوار کناری، پاورقی سایت یا هر جای دیگری که می‌خواهید اضافه کنید.

به همین ترتیب، برخی از ویجت‌های انحصاری برای افزودن اختصاصی به داشبورد وردپرس در دسترس هستند. این بلوک های کوچک ،اصر اطلاعات یا عملکرد اضافی را ارائه می دهند.

برخی از این ویجت‌ها هدفی را دنبال می‌کنند، مانند ویجت Activity که مقالات اخیر منتشر شده در وب‌سایت ما را نشان می‌دهد یا یک ویجت نمای کلی SEO برای نشان دادن عملکرد سایت شما در یک نگاه. با این حال، بسیاری از آنها به طور کامل مورد نیاز نیستند.

تنها راه حذف این ویجت ها غیرفعال ، آنها در داشبورد وردپرس است. اکنون، بیایید وارد آن شویم و ببینیم چگونه ویجت ها را از داشبورد حذف کنیم.

2 چگونه ابزارک ها را از داشبورد در وردپرس حذف کنیم؟

2.1 ابزارک های ناخواسته را در وردپرس غیرفعال کنید

برای شروع، باید آن را نصب و فعال کنید ویجت را غیرفعال کنید افزونه

برای نصب افزونه به آدرس زیر بروید افزونه ها > افزودن جدید بخش داشبورد وردپرس شما به دنبال ویجت را غیرفعال کنید افزونه را در نوار جستجو قرار داده و مطابق تصویر زیر نصب و فعال کنید.

افزونه Widget Disable را برای حذف ویجت ها از داشبورد اضافه کنید.

پس از فعال شدن افزونه، به آن بروید ظاهر > ابزارک ها را غیرفعال کنید صفحه برای پیکربندی تنظیمات افزونه.

ویجت هایی را که می خواهید از آنها پنهان کنید انتخاب کنید ویجت های داشبورد برگه همچنین می‌تو،د ویجت‌های نوار کناری را که می‌خواهید غیرفعال کنید، انتخاب کنید ابزارک های نوار کناری برگه کلیک کنید روی ذخیره تغییرات دکمه برای ذخیره تنظیمات شما.

ویجت های غیرفعال را انتخاب کنید

اکنون می تو،د از صفحه داشبورد دیدن کنید و تمام ویجت های انتخاب شده دیگر در صفحه ویجت های شما قابل مشاهده نخواهند بود.

ویجت ها از داشبورد حذف شدند.

2.2 با استفاده از قطعه کد، ویجت ها را از داشبورد حذف کنید

شما باید کد زیر را در قالب خود اضافه کنید functions.php اگر می‌خواهید ابزارک‌ها را به‌طور کامل از داشبورد حذف کنید، فایل یا افزونه‌ای مخصوص سایت است.

توجه داشته باشید: لطفاً قبل از اینکه با فایل‌ها کار کنید، یک نسخه پشتیبان کامل از سایت بگیرید. اگر مشکلی پیش آمد، به راحتی می تو،د تغییرات را لغو کنید. همچنین، با سفارشی ، قطعه کد زیر، می تو،د هر ویجتی را از داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید.

function remove_dashboard_widgets() {
  global $wp_meta_boxes;
 
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_quick_press']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_incoming_links']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_right_now']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_plugins']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_recent_drafts']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_recent_comments']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_primary']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_secondary']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_activity']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['high']['rank_math_dashboard_widget']);
}
 
add_action('wp_dashboard_setup', 'remove_dashboard_widgets' );

همه ویجت های ذکر شده در لیست بالا کاملاً توضیحی هستند.

تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید ، کنید و کدام را از لیست حذف کنید. و برای ،، که نمی خواهید، بگذارید در کد قرار بگیرند. دلیلش این است که ما از unset استفاده می کنیم، ی،ی گزینه را حذف می کنیم، نه اینکه مشخص کنیم کدام یک را می خواهیم ، کنیم.

3 نتیجه

کوتاه نگه داشتن فهرست ویجت‌ها می‌تواند یافتن ویجت‌ها را آسان‌تر کند. با این حال، اگر ویجت های بیشتری در لیست دارید، احتمالاً می خواهید آنها را از داشبورد حذف کنید.

سفارشی ، داشبورد خود یکی از تغییراتی است که ممکن است بخواهید در مورد ایجاد آن فکر کنید. وقتی وارد سیستم می شوید، داشبورد اولین چیزی است که با آن مواجه می شوید.

چند ابزارک وردپرس در یک زمان معین در سایت شما فعال است؟ آیا لیست کوتاه شده ای از ویجت ها را انتخاب می کنید یا طول،؟ به ما اطلاع دهید توییت ، @rankmathseo. 💬
منبع: https://rankmath.com/blog/remove-widgets-from-wordpress-dashboard/